Nasze inicjatywy

album_napis

album1

Fundacja im. Jarosława Polańskiego podjęła inicjatywę zebrania funduszy na wydanie księgi – albumu pieśni  łemkowskich, jakie Jarosław Polański z wielkim poświęceniem i pasją zgromadził na przestrzeni dziesięcioleci, początkowo zapisując nuty i słowa, a później nagrywając śpiew.

Album zawierał będzie około 400 pieśni łemkowskich (nuty i słowa), materiał etnograficzny, liczne ciekawe fotografie, recenzje i opisy.

W roku 2019 obchodzić będziemy 25-lecie śmierci Jarosława Polańskiego. Chcielibyśmy uczcić tę wyjątkową rocznicę publikacją przygotowanego Albumu, jednak aby to było możliwe, potrzebujemy wsparcia z Państwa strony… ze strony osób, którym bliska sercu jest kultura ukraińska i łemkowska, a także osoba Jarosława Polańskiego. Zachęcamy więc do wpłat na poniższy rachunek bankowy.

Będziemy wdzięczni za wszelkie wsparcie.

Dla wpłat w PLN: 06 1240 2119 1111 0010 5153 5905
Bank PKO S.A. Oddział Otwock, ul. Świderska 2/4